Sosyalist Forum - Sosyalizm Okulu  

Ana Sayfa Bugünki Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Go Back   Sosyalist Forum - Sosyalizm Okulu > KÜLTÜR & SANAT & BİLİM & EĞİTİM > Tarih

Tarih Tarih bilgileri ve olayları bulabileceğiniz bölümümüz


Konu Bilgileri
Kısayollar
Konu Basligi Hitler Yahudileri neden katletti?
Cevaplar
5
Sonraki Konu
sonraki Konu
Görüntüleyenler
 
Görüntüleme
24439
Önceki Konu
önceki Konu
Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 13-07-2009, 23:39   #1 (permalink)
 
***MizgiN*** - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Kullanıcı Profili
Üyelik tarihi: Mar 2009
Üye No: 20099
Mesajlar: 13
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 0
0 Mesajına 0 Teşekkür Aldı
Standart Hitler Yahudileri neden katletti?

Hitler Yahudileri neden katletti?

Hitler'in 6 milyon insanı katletmesine neden olan büyük Yahudi düşmanlığıyla ilgili yeni bir teori ortaya çıktı.

Tarihçiler, Hitler'in yaklaşık 6 milyon insanı katletmesine neden olan büyük Yahudi düşmanlığının altındaki nedeni bulmak için yıllardır araştırmalar yapıyor. Birkaç teori oldukça popüler. Şimdi ise saygın tarihçi Ralf-George Reuth, yeni bir tez ortaya attı.

Buna göre Hitler, Yahudileri, Alman ekonomisinin çöküşünden ve Rusya'daki Bolşevik devriminden sorumlu tuttuğu için, iktidara gelince, onları bir numaralı hedef olarak seçti.

Eski teoriye göre, Hitler'in içindeki anti-semitizm duyguları, 1914'te, Viyana'nın arka sokaklarında yeşermişti. Oralarda gördüğü, saçları iki yandan örgülü, uzun siyah paltolu aşırı dinci Yahudiler'e karşı antipatisi düşmanlığa dönüşmüştü.
Bir başka teoriye göre de, annesi Yahudi bir doktorun ellerinde ölmüştü.

Ancak tarihçi Ralf-George Reuth'in yeni tezine göre Hitler, Yahudileri, 1. Dünya Savaşı'ndan sonra çöken alman ekonomisinden sorumlu tuttuğu için Yahudi nefreti en uç noktaya kadar gelişti. O dönemlde, Alman ekonomisinde büyük ağırlığı olan Yahudi işadamları, borsayı yönlendirecek kadar güçlüydüler. Ayrıca Alman bankalarının yüzde 50'sinin ve Alman gazetelerinin yüzde 80'inin sahipleri Yahudi kökenliydi.

1. Dünya Savaşı'nın Avrupa ülkelerinin ekonomisine getirdiği yıkımı, Almanya'nın daha ağır hissettiğine inanan Hitler'in, yahudileri Alman ekonomisinin çöküşünden sorumlu tutan söylemleri, özellikle orta sınıf ve alt gelir grubundaki Almanlar arasında kısa sürede geniş yankı buldu. Hitler'in, birkaç patatese muhtaç hale gelen Alman ailelerini gördükçe, Yahudi nefretinin nasıl büyüdüğünü, yakın çevresine anlattığı da bu yakın çevresindeki insanların yazışma ve günlüklerinde de yer aldığı belirtiliyor.

Rusya'daki Bolşevik devriminin, Alman ekonomisini iyce çökerttiğine inanan Hitler, Lenin'in de "çeyrek Yahudi" olduğunu söylediği biliniyor.

Üçüncü Reich'in propaganda dehası Josef Goebbels hakkında yazdığı kitapla tüm dünyada adını duyuran tarihçi Ralf-George Reuth'e göre Hitler, o günlerde Almanların çektikleri tüm yoksulluk ve acılar, Yahudi işadamları ve Bolşevik Yahudiler yüzündendi
.

İNTERNETHABER
***MizgiN*** isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-08-2009, 23:21   #2 (permalink)
 
Gramsci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyeliği durduruldu
Kullanıcı Profili
Üyelik tarihi: Nov 2008
Üye No: 14646
Mesajlar: 1,017
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 6
7 Mesajına 7 Teşekkür Aldı
Standart Cevap: Hitler Yahudileri neden katletti?

hitler başta herkes kadar sorunlu bir insandı,,,ama onu yükselten dalga politik bilinç veya iktidarın yapısını bakarsak,,,

Öncelikle sömürge ilk dunya savasında yenilmiş ,sonrasında ise "sahte amerikan dolarının gerçek alman markından daha değerli "kabul edildiği bir alman coğrafyası var karşımızda...yani ekonomi bu halde ve avrupanın sömürgeleştirme yarışından almanların elde edebilecekleri konumda ortada ,
(bu anlamda savas gereklilik)

Sonrasında yahudiler acısından talihsizlik ikinci dunya savası ile sınırlı değil,yahudilerin ugradığı kırımları bir baska yazıda uzadı uzadıya yazacagım
cunku buraya sığacağını sanmıyorum...

Bunun da kokenınde hristiyanların isadan kalma kan borcları var,yani isanın carmıha gerilmesinin sorumlusu olarak yahudiler her daim baslarına gelecek felaketi hak eden taraf olacaklardır...cunku onlar tanrı oglunu olduren lanetlı halktır..Bu görüş hali hazırda hristiyan dünyasının egemen görüşüdür..

Ki o zamanlar hitlere yol gösteren müneccimlerin onun isanın yeniden gelişinin habercisi olduğunu kafasına kazımalarıda yapılan vahşete psikolojik kalıp olmuştur.

Yani özetle ekonomik buhran ve hristiyan gelenek ,bu hasta ruhta buluşmuş sonuçları ortada...
Gramsci isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08-08-2009, 03:30   #3 (permalink)
 
Jean Bodin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyeliği durduruldu
Kullanıcı Profili
Üyelik tarihi: Aug 2009
Üye No: 24792
Mesajlar: 13
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 0
0 Mesajına 0 Teşekkür Aldı
Standart Cevap: Hitler Yahudileri neden katletti?

Hitler yahudileri katlettimi , yoksa onları filistine naklederek israilin temelinimi attı.

Derin konular tabi, bakılacak iki yer ; Hitlerin soy ağacı ve nazi gemileri ki bunlardan en önemlisi EXODUS.
Jean Bodin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08-08-2009, 12:32   #4 (permalink)
 
HERNEYSE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Üyelik tarihi: Jun 2008
Üye No: 28919
Mesajlar: 1,562
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 58
41 Mesajına 112 Teşekkür Aldı
Standart Cevap: Hitler Yahudileri neden katletti?

Konuları dönüyor dolaştıyor aynı yerlere getiryor bırakıyorsun. Tarihsel anlamda seni bağlayan nedir. Hitler yahudileri katlederek onlara bir devlet hediye etmiştir diyorsun ki bu doğrudur. Ama sen kalkıp katliamı onaylarsan bunun arkasında devasa yahudi tekellerin olması bizi bağlamıyor bizi bağlayan katledilen insanlar. Ve bunlar sıradan yahudilerdi.
Tarihe bakarken kişileri baz almak yaptığın. İşin ekonomik ki en önemli ayağını hesap etmiyorsun. Sanırım sende gizli dünya devleti masallarına fazlasıyla kanmışsın Jean... Bunlar bizleri bağlayan yerler değil, bunlar politik-psikolojik saldırının yöntemleri. Nasıl ki din bu yöntemde iyi bir etken olduysa korkularıyla ve din bilim ilerlerdikçe etkisini yitiridiyse(yeni bir gizli güç gerekli insanların beyinlerinde korku yaratacak) şimdide gizli dünya devleti-zeist-geist gibi komplolar gerekli ki halklar sanal bir saldırının altında kımıltısızca kalsın diye....Exsodusla ilgili bir yığın hikaye var ama en bilineni geminin yahudi mültecileri taşıması ve filistine alınmaması....Nesnel olgulara mistizim havasında bakmaktan vaz geçsek diyorum artık.....DORUK
______________________________________________________
MATEMATİĞİN TEMELİNİ OLUŞTURAN SAYILAR,BİR YÖNÜYLE MADDİ VARLIKLARI GÖSTERDİĞİ İÇİN FİZİĞE,SOYUT KAVRAM OLMALARI BAKIMINDANDA METAFİZİĞE BAĞLIDIR.(KİNDİ)
HERNEYSE isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-08-2009, 01:27   #5 (permalink)
 
Gramsci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyeliği durduruldu
Kullanıcı Profili
Üyelik tarihi: Nov 2008
Üye No: 14646
Mesajlar: 1,017
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 6
7 Mesajına 7 Teşekkür Aldı
Standart Cevap: Hitler Yahudileri neden katletti?

hitlerin yahudileri katlettiği kesin de israili kurdurmak içinmi yaptığını bilemeyiz,bu teoridir ,desteklersen bilimsel olur,desteklemezsen komplo teorisi olur,,,

komplo teorilerinin büyük kısmı safsata olmakla birlikte ,gerçeklik payı içerme ihtimali olanlarda aradan çıkabilir,

gerçekliğin mistifiye edilmesi elbette sakıncalıdır,ve fakat mistiklerin bu dünyada var olduğu bunlarında kendi mistik gerçek ve gündemlerinin olduğunu gözden kaçırmamalıyız diye düşünüyorum,,,

antik mısır ve yunandan plato ya oradan semavi dinlere ve oradanda gunumuze gelen aşkın gerçekliğin sanılandan daha fazla tarihte etki bıraktığına kişisel olarak inanıyorum,tabi bu inanç bilimsel olmadığından bunu temellendirecek delilleri araştırmak yine bize düşer,,,
Gramsci isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 27-10-2009, 19:26   #6 (permalink)
 
Katyusha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Üyelik tarihi: Nov 2008
Üye No: 15057
Mesajlar: 23
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 0
0 Mesajına 0 Teşekkür Aldı
Standart Cevap: Hitler Yahudileri neden katletti?

Cevabı uzaklarda aramanın anlamı yok. Hitler'in bilinçaltını bilemeyiz, Hitler'i masonlukla suçlamak da komik, Yahudi dostu demek de.

Cevap çok basit. Birinci Dünya Savaşı'nda rezil olmuş, tüm kolonilerini kaybetmiş, savaştan sonra korkunç borçlar altında insanlıktan çıkmış Alman halkına tüm suçu yükleyecek bir düşman gerekiyordu. Hitler Yahudileri düşman olarak gösterdi, millet de yedi. Bu kadar.

Zaten Hitler Yahudileri tamamen öldürmeye çalışmadı ki. Çalışsa öldürürdü zaten. Polonya 6 yıl işgal altında kaldı, niye ölmedi yahudilerin hepsi? Amaç öldürmek değildi, bedava işgücüydü, halkı doyurmaktı, Yahudilerin malvarlıklarını devlete akıtmaktı.
Katyusha isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

“Hukuk, iktidarın fahişesidir”
Saat...


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2015, Jelsoft Enterprises Ltd.