Sosyalist Forum - Sosyalizm Okulu  

Ana Sayfa Bugünki Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Go Back   Sosyalist Forum - Sosyalizm Okulu > >

Politik Gündem Güncel Politik Konuların Okunup Tartışıldığı Bölüm


Konu Bilgileri
Kısayollar
Konu Basligi Muhsin Yazıcıoğlu: Bir Faşist Katilin Anatomisi
Cevaplar
40
Sonraki Konu
sonraki Konu
Görüntüleyenler
 
Görüntüleme
13462
Önceki Konu
önceki Konu
Cevapla
 
Seçenekler Stil
Alt 27-03-2009, 16:52   #1
 
sedov
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Üyelik tarihi: Dec 2008
Üye No: 16032
Mesajlar: 120
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 0
0 Mesajına 0 Teşekkür Aldı
Standart Muhsin Yazıcıoğlu: Bir Faşist Katilin Anatomisi

Ülkücü-şeriatçı faşist parti başkanı Yazıcıoğlu seçim kampanyası sırasında öldü.

Helikopteri düşerek maalesef eceliyle ölen azılı faşist, işkenceci ve devrimci katili Yazıcıoğlu´nun marifetleri aşağıda okuyacağınız alıntıda detaylı biçimde verilmiştir:

"Önce, Hrant Dink’in katili Ogün Samast’ın ve Yasin Hayal’in, BBP çizgisindeki bir kuruluş olan Alperen Ocakları’yla ilişkisi açığa çıktı. Ardından katillerin “akıl hocası” durumundaki Erhan Tuncel’in BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’yla birlikte çekilmiş fotoğrafları ortaya döküldü... Buna rağmen BBP’liler ilişkilerini reddetme yoluna gittiler... Sonra bizzat Yasin Hayal, hapishaneden verdiği ifadede, kendisine ve ailesine BBP MKYK üyesi Halis Egemen ve BBP İl Başkanı Yaşar Cihan tarafından para, giyecek ve eşya yardımında bulunulduğunu açıkladı.

İnkar etmesi zordu. BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, bu defa da basına “Bu yardım, Egemen ve Cihan´ın partiyle bağlantıları olmadığı dönemde olmuş” açıklamasını yaptı. Ne farkederdi ki?..

Bir şey farketmediği, Muhsin Yazıcıoğlu’nun sözlerinin devamından da belli zaten: Yazıcıoğlu, bilirkişi raporlarının “öldürücü ve yaralayıcı” olduğuna dair rapor verdiği McDonald´s´a atılan bomba için “McDonald´s´a maytap atmasının ardından Hayal´in ailesi Halis Egemen´e gelerek destek istiyor.” diyor.

Ne olmuş sanki, çocuklar maytap atmış!.. Onların il başkanı ve yöneticileri de maytaplarla oyun oynayan çocuklara hamilik yapmışlar! Çocuk Yasin Hayal de, hapishaneden çıktıktan sonra BBP İl Başkanı Yaşar Cihan´ın elini öpmeye gidiyor... Bunda da bir şey yok tabii; büyüklerin elini öpmek, gelenektendir!..

Muhsin Yazıcıoğlu, işin içinden çıkamayınca da “Yargı çözsün işi. Nereye kadar götürüyorsa götürsün” diyerek sıyrılmaya çalışıyor sorulardan. Oysa bu soruşturmaların “gittiği yere kadar gitmesine” geçmişten beri karşı olanların en başında gelir Muhsin Yazıcıoğlu.

Çünkü... Çünküsü Yazıcıoğlu’nun siyasi kimliğindedir.

Daha kısa süre önce linç saldırılarıyla, özellikle üniversitelerdeki faşist saldırılarla ve son olarak da Hrant Dink’in katledilmesiyle gündeme gelen BBP kimdir, neyi savunur, bu “Alperen ocakları” nereden çıkmıştır? Bunları kısaca hatırlayalım, hatırlatalım.

Ne dediler, ne yapıyorlar?

Büyük Birlik Partisi’ni, yani kısa adıyla BBP’yi oluşturan kadrolar, 1992’de MÇP’den (yani sonraki adıyla MHP’den) ayrıldılar. Ayrılığın başını Muhsin Yazıcıoğlu ve Ökkeş Kenger çekiyordu.

Muhsin Yazıcıoğlu, sayısız faşist cinayetin, katliamların faili olan Ülkü Ocakları’nın 1980 öncesi Genel Başkanı’ydı. Susurluk kazasında ölen faşist katil Abdullah Çatlı’yla aynı “ocak”tan, aynı ekiptendi yani. Ökkeş Kenger ise, 19 Aralık 1978 günü, bir sinema salonuna attığı bombayla Maraş katliamını başlatanlardan biriydi. Kenger, daha sonra soyadını Şendiller olarak değiştirip MHP’den milletvekili seçilerek TBMM’ye girdi.

MÇP’den ayrılanların niteliği, ayrılığın başını çekenlerin kimliğine bakarak anlaşılabilirdi az çok. Ama Yazıcıoğlu’nun ayrılırken ettiği bazı laflar, onların “geçmişten bazı dersler çıkarmış olabileceği”ni de düşündürüyordu.

BBP’nin ayrıldığı dönemde ayrılık nedenleri üzerine pek çok spekülasyon yapılmıştı.

Kimileri olayı “Türkçülüğe karşı İslamcı ülkücüler” diye tanımlarken, kimileri ayrılık meselesini “trilyonluk MİT operasyonu” senaryolarıyla anlatıyordu.

Muhsin Yazıcıoğlu ve grubu, Türkeş´i “kontrgerillacılıkla”, “militarist”likle, diktatörlükle suçlayarak, kendilerinin “onlardan farklı” olduğunu kanıtlamaya, en azından kanlı geçmişlerini aklamaya çalışmaktaydılar. Bu arada taraflar birbirini karşılıklı olarak provokasyon tertiplemekle de suçluyorlardı.

Bunlar bir yana bırakılırsa, MHP-BBP ayrılığındaki üzerinde durmaya değecek tek ciddi söylem, sivil faşist hareketin 12 Eylül öncesi devlet tarafından kullanıldığının itiraf edilmesiydi. Bu itiraf, aynı zamanda BBP grubunun Türkeş’e ve MHP’ye yönelttiği suçlamanın da ana unsuruydu. Türkeş’in milliyetçi hareketi kontgerillaya-devlete kullandırttığını söyleyen BBP, artık devlet tarafından kullanılmaya tavır alacaklarını imâ ediyordu.

Ama bilindiği gibi, siyaset sahnesinde kimin kendisi için ne dediğinden daha önemli ve belirleyici olan ne yaptığıdır.

Bu ölçüyle bakıldığında BBP’nin faşist cenahta özel bir farkının görünmediğini söyleyebiliriz. Hemen tüm faşist saldırılarda, linç saldırılarında MHP’lilerle BBP’liler, Ülkü Ocaklılarla Alperen Ocaklılar, yanyanadır. Siyasi tavır olarak bazı nüans farklılıklar olmakla birlikte Bahçeli ve Yazıcıoğlu, kimin daha milliyetçi olduğu yarışından başka, mesela devletin politikalarına, kontrgerilla yöntemlerine ilişkin bir farklılık görülmemektedir.

MHP-BBP ayrılığındaki tartışmalar, bir yanıyla da sivil faşist hareketin halk nezdinde teşhir ve tecrit olmuşluğunun sonucuydu. Geçmişin kamburundun kurtulmak istiyordu her iki taraf da. Yazıcıoğlu grubuna göre geçmişin sorumluluğu “kontrgerillacı ve diktatör Türkeş”in, Türkeş´e göre ise “kendisini dinlemeyen kavgacı gençlerin”dir. Böylelikle her iki taraf da kendini aklamış olmaktaydı.

Ama şimdi dönem kısmen farklıdır; esas yarış, “yükselen şovenizm”den pay kapma yarışıdır.
BBP, esas olarak MHP’den farklı bir politika üretememiş, örgütlenmeden propagandaya kadar MHP’yi değişik biçimlerde taklit etmeye devam etmiştir. Bu anlamda, biz daha çok milliyetçiyiz, komünistlerle, bölücülerle biz daha iyi başederizden öteye söyleyebildikleri ve yapabildikleri bir şey olmamıştır. Sivil faşist hareketin kendi içindeki rekabet de işte yine ancak kan üzerine, şovenizm üzerine bir rekabettir.

Linçlerin savunucusu Yazıcıoğlu:

4 Eylül 2005’te Bozüyük’te DEHAP’lılara karşı gerçekleştirilen linç saldırısının ardından Muhsin Yazıcıoğlu, şu açıklamayı yapmıştı:
“Devletin, milletin güvenliğini emanet ettiğimiz kuruluşlar sorumluluğunu yerine getirmez, yasaları kullanmazlarsa, vatandaş geri kalmaz. Milletin kendi güvenliğini sağlamak hakkıdır...” Yazıcıoğlu şöyle devam ediyordu. “´Ya devlet başa, ya kuzgun leşe´ demişler. Devlet başa geçmezse leş kargaları ortaya çıkar. Devlet, devletliğini yapmazsa evimizde mi oturacağız? “

Bu sözler, BBP’nin Çatlılar döneminden, MHP’den farklı bir politika ve söylem üretemediğinin göstergesidir. Bunlar sivil faşist hareketin onlarca yıldır varlık gerekçesi yaptığı söylemlerdir ve bu söylemlere sahip çıkan bir hareketin devlet tarafından kullanılması kaçınılmaz sondur.

Susurluk olayı da bu açıdan oldukça önemli bir göstergeydi. Devletin kendilerini kullanmasından şikayetçi olan BBP, kullanılmanın en doruktaki simgesi olan Abdullah Çatlı’yı sahiplenmekte en önde koşmuştur. Nitekim sonrasında da BBP’liler, onun kurduğu önce Nizam-ı Alem, ardından Alperen Ocakları, tüm faşist saldırıların içindedir.

Faşist hareketteki MHP-BBP ayrılığı üzerine spekülasyonların yapıldığı dönemde, devrimciler, bugünleri de ifade eden şu tespitleri yapmışlardı:

“Birbirlerini suçlamaları, akıtılan kanları birbirlerine yüklemeleri onları hiçbir zaman temize çıkarmayacaktır. Onların bu ifşaatları ile ortaya çıkan tek şey vardır; o da aynı çamurdan yoğrulmuş olmaları gerçeğidir. Amerikancılıksa hepsi Amerikancıdır, Türkeş de, Somuncuoğlu da, Yazıcıoğlu tayfası da. Kontrgerillacılık hepsinin ortak mesleğidir, ırkçılık onların kimliğini belirliyor, ‘İslamcı’ maskeyi hepsi kullanmıştır ve hala kullanmaktadırlar. Halkları birbirine kırdırmak için kurulan tezgahların, provokasyonların, katliamların içinde hepsinin parmağı vardır. Öne çıkardıkları ya da çıkaracakları şey ne olursa olsun, hepsi de aynı rol için beklemekte ve bu rol için kıyasıya mücadele etmektedirler... Yolları ayıran da budur.” (Mücadele, 25 Temmuz 1994, Sayı: 4)

Sivil faşist hareketle devlet, bugün de içiçe!

Aradan 15 yıl geçmiştir ve öngörüldüğü gibi, emperyalizmle, oligarşiyle, devletle içli-dışlı çizgi, halk düşmanı saldırı pratiği, BBP’de hakimiyetini sürdürmektedir.

Gerek üniversitelerdeki satırlı faşist saldırıların, gerekse de onlarca şehirde tekrarlanan linç saldırılarının ardından MHP de, BBP de saldırılarda yeraldıklarını inkar etmiş, “onlar bizden değil”, “ülkücüler bu işlere karışmaz” türünden açıklamalarla sorumluluklarını gizlemeye çalışmışlardır. Mafya çetelerinin içinde sık sık bu partilerin veya “ocak”larının yöneticileri çıkmakta, ve karşımıza yine aynı inkarcı demagoji çıkmaktadır. Yaptıklarını savunamıyor ve üstlenemiyorlar. Çünkü, niteliği itibariyle yaptıkları kontra eylemlerdir. Yaptıkları her iş, sömürü ve zulüm düzenine hizmet etmektedir. Aynı bugüne kadarki gibi.

Kullanıldığını söyleyen Muhsin Yazıcıoğlu, o dönemin gerçeklerini halka anlatmamıştır hiçbir zaman. Anlatmaya da niyetli görünmemektedir. Tersine, gidişatları, o kirli ve kanlı sayfalara yeni sayfalar ekleme yönündedir. Ogün Samastlar’ı, Yasin Hayaller’i sahiplenen bir siyasi çizgi, zaten faşizm tarafından her türlü kullanılmaya açıktır.

Mamak Hapishanesi’nde oligarşinin işkencesiyle, hücreleriyle karşı karşıya gelince “devlet bizi kullandı” diyen Yazıcıoğlu’na, faşizmin kendilerini kullanıp işleri bitince yarın yine aynı şekilde yapabileceğini hatırlatmak gereksizdir. Faşist hareket bunu bilse de, kanlı ve halka karşı çizgisini sürdürecektir. Çünkü varlık koşulu da, oligarşik devletin icazetini alması da buna bağlıdır. Polis, jandarma, MİT, hepsi, MHP’siyle, BBP’siyle, “ocak”larla içiçedirler. Bizim gibi ülkelerdeki sivil faşist hareket ise, bu içiçelikten vazgeçemez; çünkü, devlet desteği olmadan varolamaz.

BBP de, milliyetçilik yarışında öne geçmek, MHP’nin “pasifliği”nden şikayetçi olan, şovenist dalganın kışkırttığı kesimleri kendine çekmek için her türlü kirli işe bulaşmakta, düzenin halk güçlerine yönelik saldırılarına, faşist teröre ortak olmaktadır.
***

Alpaslan Türkeş, Abdullah Çatlı, Haluk Kırcı, Muhsin Yazıcıoğlu... Halka karşı işlenen yüzlerce suçun altındaki kanlı imza bunlara aittir. CIA’dan 12 Eylül Cuntasına, holdinglerden polis şeflerine kadar pekçok karşı-devrimci güç kullandı onları.
Yazıcıoğlu, “kullanıldık” diye ayrıldı, ama kullanılma çizgisini değiştirmedi."

alıntı: Yürüyüş Dergisi
______________________________________________________
 
sedov isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 27-03-2009, 19:36   #2
 
castro0064
Üye
Kullanıcı Profili
Üyelik tarihi: Dec 2008
Üye No: 15874
Mesajlar: 4
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 0
0 Mesajına 0 Teşekkür Aldı
Standart Cevap: Muhsin Yazıcıoğlu: Bir Faşist Katilin Anatomisi

70-72 yılları arasında gözyaşı döken devrimci öğrenci annelerinin gözyaşlarının hesabını veriyor...
______________________________________________________
 
castro0064 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 27-03-2009, 20:05   #3
 
Aborgine
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Üyelik tarihi: Mar 2008
Üye No: 6916
Mesajlar: 189
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 0
1 Mesaja Teşekkür Edildi
Standart Cevap: Muhsin Yazıcıoğlu: Bir Faşist Katilin Anatomisi

Bu Faşist ölmemeliydi.Ülkücü oylarını bölüyordu.Ayrıca ölümü
bizzat devrimciler tarafından acılı bir biçimde olmalıydıki
Görsün halk bu katillerin nasıl cezalandırıldığını.Bu şekilde ölmesi acı doğrusu.
______________________________________________________
 
Aborgine isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 27-03-2009, 22:42   #4
 
İBO'CU
HAY-MAT-LOS
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Üyelik tarihi: Sep 2007
Üye No: 2996
Bulunduğu yer: DÜNYANIN HER YERİ
Mesajlar: 5,111
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 1,457
1,460 Mesajına 3,718 Teşekkür Aldı
Standart Cevap: Muhsin Yazıcıoğlu: Bir Faşist Katilin Anatomisi

Alıntı:
ran a rang iran Nickli Üyeden Alıntı
Ayrıca ölümü
bizzat devrimciler tarafından acılı bir biçimde olmalıydıki
Görsün halk bu katillerin nasıl cezalandırıldığını.

Devrimciler de ellerini çabuk tutsalardı yoldaş; demekten başka ne yapılabilir ki.

Saygılar.

______________________________________________________

TAA SPARTAKÜSTEN BİZE MİRAS KALAN; BİR SEVDA UĞRUNADIR.
DAĞLARIN DORUKLARINDA TÜKETİLEN ZAMAN.
DAYAMIŞ OMUZUNA SİLAHI, BİLİNMEZ NE DÜŞÜNÜR,
KİMBİLİR NERESİNDE SEVDANIN,
SEVİŞİRKEN GÖZLERİ ÇOBAN YILDIZIYLA;
HENÜZ NAMLUSU SOĞUMAMIŞ,
NÖBETÇİ PARTİZAN.İBO'CU isimli Üye şuanda  online konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 27-03-2009, 22:59   #5
 
Kızılbaş
Üye
Kullanıcı Profili
Üyelik tarihi: Apr 2008
Üye No: 7432
Bulunduğu yer: İstanbul
Mesajlar: 10
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 0
0 Mesajına 0 Teşekkür Aldı
Standart Cevap: Muhsin Yazıcıoğlu: Bir Faşist Katilin Anatomisi

Maraşta ölmesi ise çok manidar değil mi yoldaşlar ?

Ölümüne sevinmedim dersem yalan olur.

Çünkü öldüğü yer Kahramanmaraş !!!

Ökkeş Kengeri sağ kolu yapıp onu bağrına basan muhsin efendi.. Ahirette 100 ün üzerinde maraşlı masum kızılbaşın ruhu senden hesap soracak.

Ölümün bukadarı ancak sana yakışırdı...Çok sevinçliyim...
______________________________________________________
 
Kızılbaş isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 27-03-2009, 23:20   #6
 
Aborgine
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Üyelik tarihi: Mar 2008
Üye No: 6916
Mesajlar: 189
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 0
1 Mesaja Teşekkür Edildi
Standart Cevap: Muhsin Yazıcıoğlu: Bir Faşist Katilin Anatomisi

O Devrimciler sen ben olmuyor muyuz?Şimdi düşündüm de birileri elini kana bulaması için yerimden konuşmuşum.
Çok gencim arkadaş benim yerime bu işi sen yap
______________________________________________________
 
Aborgine isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 27-03-2009, 23:34   #7
 
Hammer
Üyeliği durduruldu
Kullanıcı Profili
Üyelik tarihi: May 2008
Üye No: 7978
Bulunduğu yer: İzmir
Mesajlar: 239
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 0
0 Mesajına 0 Teşekkür Aldı
Standart Cevap: Muhsin Yazıcıoğlu: Bir Faşist Katilin Anatomisi

kürşatlarını besleyen kurtlar tarafından parçalanmasını onlar için en önemli şey olan kefenlenerek gömülememesi için bu çok iyi bir fırsattı. Ama napalım İT İTİ ISIRMAMIŞ...
Etrafımdaki büyükler birtek şey söylediler bu kazayı duyunca "Maraş'ta mı düşmüş ilahi adalet diye buna denir..."
______________________________________________________
 
Hammer isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 27-03-2009, 23:41   #8
 
devrim yolunda
Üyeliği durduruldu
Kullanıcı Profili
Üyelik tarihi: Apr 2008
Üye No: 7781
Mesajlar: 1,612
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 0
2 Mesajına 2 Teşekkür Aldı
Standart Cevap: Muhsin Yazıcıoğlu: Bir Faşist Katilin Anatomisi

Bir yoldaş geldi.Yahu ben Allah'a inanıyorum galiba dedi? Ne oldu dedim.Baksana yav dedi muhsin maraşta başladı maraşta bitti.
______________________________________________________
 
devrim yolunda isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 27-03-2009, 23:44   #9
 
miyako
Üye
Kullanıcı Profili
Üyelik tarihi: Mar 2009
Üye No: 19518
Mesajlar: 3
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 0
0 Mesajına 0 Teşekkür Aldı
Standart Cevap: Muhsin Yazıcıoğlu: Bir Faşist Katilin Anatomisi

Birileri,yok ettikleri yerlerde yok oldular bugün.Maraş dolaylarında..Osman Amca için "ilah-i adalet,Earl'e göre "karma",bana sorarsanız çok da "tın".Saygılar...
______________________________________________________
 
miyako isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 27-03-2009, 23:46   #10
 
ErnestoCheCan
Üye
Kullanıcı Profili
Üyelik tarihi: Mar 2009
Üye No: 19982
Bulunduğu yer: Manisa
Mesajlar: 2
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 0
0 Mesajına 0 Teşekkür Aldı
ErnestoCheCan - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: Muhsin Yazıcıoğlu: Bir Faşist Katilin Anatomisi

Alevileri yakarak öldürenler şimdi aynı yerde donarak ölüyor.Üzülmedim üzülmeyeceğim.Hak etti ve bununla öldü.Ahirette O masum insanların hakkını nasıl verecek merak ediyorum...
______________________________________________________
 
ErnestoCheCan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Sosyalist Forum-Sosyalizm Okulu Cevaplar Son Mesajlar
Faşist Muhsin Posteriyle Provakasyon Urma_dem Politik Gündem 34 03-07-2009 23:33
Katilin kibri-Yıldırım Türker Amazon Makaleler 0 07-04-2009 22:41
Bir grevin anatomisi Ekim Arat Bizden Makaleler 3 27-02-2009 16:43

“Hukuk, iktidarın fahişesidir”
Saat...


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2015, Jelsoft Enterprises Ltd.